Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 127 záznamů z celkového počtu 127, zobrazeny 61. - 70.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

httpman
13.2.2015
Před pěti dny jsem ve vojenské nemocnici v Plzni absolvoval kolonoskopii a gastroskopii. Oboje v jeden den.

Nejdříve jsem šel na gastroskopii, kde mi do krku stříkli znecitlivující přípravek a pak mi tam zaváděli sondu. Bylo to velmi nepříjemné, především jak člověk cítil, že má něco v krku, co tam je navíc. Toto vyšetření jde ale dobře snášet, jenom při něm myslete na něco jiného! Nejhorší z celého vyšetření je moment, kdy sonda vnikne někam na pomezí jícnu a žaludku, protože dostanete dávicí reflex. Toto je prý zcela běžné. Hlavní je být v klidu a zkusit dýchat a zachvíli to přejde ;)

Vyšetření jsem přečkal bez úhony a za dvě hodiny jsem šel na kolonoskopii. V mnoha ohledech je příjemnější než gastroskopie. Nejdříve mi sestřička zavedla kanilu, kdyby bylo třeba podat zklidňující injekci. Bohudík jsem žádnou nepotřeboval. Pak přišel pan doktor a provedl vyšetření per-rektum. Pak začal zavádět sondu. Prvotní průnik je docela nepříjemný, ale nic co by se nedalo vydržet. Mnohem horší je, když sonda prochází v místě, kde střeva zatáčejí. V těchto místech jsem pociťoval poměrně silné bolesti. Do toho všeho do vás ještě nafukují plyn, aby se prázdná střeva roztáhla. Občas jsem se dokonce podíval na obrazovku, abych viděl jak to vevnitř vypadá. U mě to bylo naštěstí všechno v pořádku.

Abych to shrnul, tak celé je to hlavně o psychice. Důležité je se před vyšetřením dobře vyspat. Nejhorší na celém vyšetření je asi pití projímadla, kterého v mém případě - moviprep - bylo 2l. Chuť není dobrá, ale aspoň není vyloženě odporná. Všechno se to ale dá vydržet a myslím, že není nutné si nechat píchat injekce proti bolesti (navíc byste pak museli zůstat v nemocnici ještě dvě hodiny po vyšetření).

Doufám, že tímto příspěvkem alespoň někomu pomohu, takže hodně zdaru a hlavně pozitivní výsledky!

 
Dzejna
8.12.2014
Všem přeji krásný den,

před časem mi byla doporučena kolonoskopie a asi jako každý, kdo toto vyšetření ještě neprodělal, jsem se rozhodla najít si na internetu zkušenosti těch, kteří si tím již prošli. Byla jsem zděšena, když jsem zjistila, že v diskusích velké procento lidí barvitě a květnatě (a ano - s chutí) vysvětluje, jak je toto vyšetření nesnesitelné a že je třeba zažádat si o celkovou anestezii nebo vyšetření přímo zrušit. Proto cítím jako povinnost napsat sem svou zkušenost s kolonoskopíí, kterou jsem před pár hodinami absolvovala ve středisku Gastromedic v Pardubicích.

Pro začátek uvedu, že je mi 22 let, léčím se téměř 4 roky s roztroušenou sklerózou a opravdu nemám žádný vysoký práh bolestivosti. A ještě něco - bála jsem se kolonoskopie jako čert kříže (obzvláště poté, co jsem se začetla do některých šťavnatých diskusí).

A nyní můj největší poznatek - jakmile vykonáte přípravu na vyšetření, dá se říct, že je po všem. Nejhorší je zkrátka hladovění (člověka to vysílí) a pitíčko Fortrans, které jazyku a žaludku ani v nejmenším nelahodí. Samotné vyšetření je banalita, vyberete-li si správné zdravotní zařízení, jelikož milý personál znamená 90% úspěch celé procedury. Co se kliniky Gastromedic týče, měla jsem se tam jako v ráji. Miloučké sestřičky a hodná, erudovaná paní doktorka se ke mně chovaly jako bych byla princezna :)

Celé vyšetření trvalo tak 10 minut, čemuž vděčím zkušené paní doktorce, která přesně věděla, co a jak. A zřejmě taky analgosedaci, která mne otupila ihned poté, co mi byla vpíchnuta do žíly (což také nebolí, jelikož jsou zde zkušené i sestřičky ;) )

Abych byla upřímná, sem tam jsem ucítila tlak, ale ne bolest! Paní doktorka si toho hned všimla a vlídnými slovy mě uklidnila, ačkoliv to ani nebylo potřeba.

Pak už jsem jen dospala na pokojíčku, kam mě chodily sestřičky kontrolovat a když jsem se dostala z "lihového oparu", pustily mne s rodiči domů. - jist jsem mohla všechno, pít taky.

Pozor - po kolonoskopii můžete mít chvíli pocit jako při zaražených prdech, ale to brzy odezní a neprojevuje se to jako bolest ;) (zaražené prdy známe přeci všichni, ne? :D)

A teď to nejlepší - jsem konečně klidná, jelikož jsem sama mohla na vlastní oči vidět, že mám střeva bez polypů a bez defektů. I když, co se pozorování střeva na monitoru týče, byla jsem asi jedna z mála. Ostatní prý při vyšetření nerušeně spí ;)

Tím chci říct, abyste se nikdo nebál kolonoskopie a v případě nutnosti ji určitě absolvoval, protože je krásný pocit vědět, že máte zdravá střeva! A taky to opravdu nebolí.

P.S.:Nechápu, z jakého důvodu se na internetu zpovídají lidé, kteří při koloskopii dle svých slov "nesnesitelně trpěli", "hrůzou a bolestí omdlévali" a tak dále. Myslím, že nikdo, kdo se na kolonošku chystá, nehledá odpovědi tohoto typu. To mne přivádí k myšlence, zda to tihle dobráci nepíší na internet proto, aby se zviditelnili či byli politovaní - a hlavně - aby vyděsili chudáky ty, kteří váhají a jsou schopni pro strach z bolesti a z neznámého své vyšetření zrušit. Lidí, kdo jste prodělali kolonoskopii a tedy víte, že to nic není, prosím Vás, pište sem své pozitivní komentáře, mnoha lidem to může pomoci :)

 
Jřina
5.12.2014
Marie

7.10.2010

není opravdu nic lepšího než tam nejít, "hodně si tím pomůžete". Určitě se to dá vyřešit, abyste netrpěla.

 
pepe
20.11.2014
Kamarádovi bylo na jaře 25 let,mladý,zdravý,normální kluk bez jakýchkoliv potíží. Začalo to obyčejnou zácpou a po měsíci,když už měl odoperovaný kus střeva,měl vývod,chemoterapie už nesnášel,doktor řekl že se sním můžeme rozloučit, že nádor se agresivně rozšiřuje.Vydržel ještě asi 3 týdny.Prakticky tedy ,,zdraví,, kluk šel se zácpou k obvoďákovy a za necelé 2 měsíce umírá v uboženém stavu v nemocnici.A proto aspoň jednou ročně nehledě na věk by jsi měl každý za pár kaček koupit v lékárně test na okultní krvácení do stolice,protože člověk nikdy neví...

 
VLADIMIR
12.6.2014
CETL SEM TU RUZNE POCITY JAK TO PROZIVATE NA COLONOSKOPI V CESKU, JA SEM TO APSOLVOVAL 4X ZIJI V AUSTRALII A TU SE CELA PROCEDURA VYKONA PRI USPANI TAK ZE NEVITE O ZADNE BOLESTI PROSTE KNFORD,PO PROBUZENI VAS USADI DO KRESLA DOSTANETE KAVICKU A KEKSI A VYCKATE NA INFORMACE OD PANA DKTORA ODEVZDA VAM OBALKU PRO VASEHO OSBNIHO LEKARE, KTERI AJI TAK VSECHNO BUDE MIT MIMOTOHO NA COMPUTRI.

CO SE TIKA VYPRZDNOVANI TAK JE TO TAK ISTO DOCELA CNFORD TEKUTINU SI ZMICHATE Z PRASKU POMERANCOVE PRICHUTI TAK ZE NIC ODPORNEHO A PIJETE PRESNE NA CAS JAK JE UVEDENO TO JE VSECHNO, TAK SE TOHO NEBOJTE NENI TO NIC STRASNEHO PREJI HODNE STESTI.

 
Iva J.
27.5.2014
Letos se v Čechách rozjela úžasná novinka, molekulární vodík, který s dalšími doplňky odkyseluje (alkalizuje) naše tělo a regeneruje buňky.
Každá nemocná buňka vč rakovinné, je kyselá, jak říkají i lékaři. Když alkalizujeme tělo, můžeme ho vyléčit.
Molekulární vodík v tabletkách (Recovery) je velice účinný a samotní nemocní i lékařka (která léta lidem aplikuje jedovatou chemoterapii a rozhodla se lidem dát další šanci - říká jim o vodíku) se radují, jak jim pomáhá - pomáhá od bolesti, mizí metastázy, zmenšují se nádory!
Bohužel pojišťovna to nehradí.
Zkuste vodík, funguje na všechny, nemá vedlejší účinky a není to lék jen na jednu chorobu - působí na buňky v těle a opravuje, co se dá.
Je tu schválen jako potravinový doplněk.

 
Anna
1.4.2014
Dobrý den, před několika týdny mi zemřel otec. Prvotní nález byl karcinom tlustého střeva. Na počátku si řekl, že má asi hemeroidy a dokud nepřišly bolesti břicha a silnější krvácení z konečníku, nechal to být. Dávali mu půl roku, ale díky svému odhodlání a síle vybojoval 4, i když s vývodem. Konec přišel velmi nečekaně a byl velmi rychlý. Nebylo mu ani 50 a já ve svých 21 letech zůstala sama, neboť jsem žila jen s ním. Byli jsme správná dvojka a teď tu prostě není. Jeden týden si dojel nakoupit a natankovat a za dalších 7 dní už prostě nebyl. Takovou bolest jsem nikdy nezažila a mám pocit, že nikdy nepřejde. Pořád čekám, že se objeví ve dveřích. Proto pokud váháte, bojíte se či stydíte dojít si na vyšetření, prosím udělejte to a co nejrychleji. Když ne kvůli sobě, tak kvůli svým blízkým, protože bolest, se kterou by tady po vás zůstali, je obrovská a nezaslouží si ji stejně jako vy si nezasloužíte zemřít takhle mladý. Prosím, hlídejte se a nenechte tuhle svinskou nemoc dál vyhrávat. Mně už sebrala to nejcennější, co jsem dosud v životě měla, tak ať se to nestane i vám. Mějte se a díky za přečtení.

 
Karel
5.3.2014
Zdravím, kolonoskopie proběhla bez větších problémů, naštěstí se nakonec nádor nepotvrdil, šlo pouze o hemeroidy. A ty jsem úspěšně vyléčil pomocí kapek Sangre de Drago. Mnoho informací na toto téma je v knize "Vilcacora léčí rakovinu",už jsem jich několik rozdal známým se zdravotními problémy. Tady na tom mailu ji posílají zcela zdarma: amc@ginet.cz
Tak třeba i vám pomůžou informace v ní obsažené.
Pěkné dny a hodně zdraví přeji.

 
Vladka.
6.1.2014
Pritel u praktickeho lekare zminil, ze mel ojedinele krev v toalete. Zasmali se tomu, ze to bude urcite jen hemeroid a radeji, at si dojde na kolonoskopii. Ted ma diagnostikovanou rakovinu vcetne uzlin bez metastaz. Lecba 6-12 mesicu ukoncena trvalym vyvodem. Je mu 54, kdyby sel na kolonoskopii pred par lety, tak by to jeste rakovina nebyla, jen polyp.

 
Vilík
25.12.2013
Mám kolostomii a díky neuvěřitelné šikovnosti operatéra který mi jí udělal tak i poškozené močové cesty, taksi jistě dovedete představit jaký mám krásný život. A nikdo se k ničemu nemá aby došlo ke spravení močových cest. Navrhl bych do zákona jako u řidičů 12.bodů a konečná.pro doktory co to takhle podojí .A byl by rád že by ho vzali technické služby sbírat papírky po městě.Hlavně že mají pořád málo peněz ty jelita horácký.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den, jsem muž, je mi 21 let a měl bych dotaz ohledně mé stolice.

odpověď: Dobrý den, myslím si , že nádorem střev netrpíte. Změny stolice mohou být dány zmenou stravy, stresem, rozdílnám množstvím v příjmu tekutiny. To že, netrpíte průjmy, není krev ve stolici, občas je stolice normální délky a šíře, pak je nád ...

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pneumokoková infekce a očkování