Archiv videí

Rozhovor s Prof. MUDr. Miroslavem Zavoralem

Česká republika je světovým rekordmanem v počtu případů rakoviny tlustého střeva a konečníku na sto tisíc obyvatel. Proto je nutné o prevenci tohoto onemocnění mnohem více mluvit.

"Organizovaný screening rakoviny tlustého střeva a konečníku probíhá v ČR od roku 2000. Proces screeningu je odlišný pro jedince ve věku 50-54 let a 55 let a více. Klienti ve věku 50-54 let mají 1x ročně nárok na test skrytého krvácení ve stolici (TOKS) u svého praktického lékaře nebo gynekologa, starší klienti si pak mohou vybrat mezi TOKS 1x za 2 roky nebo kolonoskopií 1x za 10 let."

archiv videí

Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí