Novinky pro laiky

Archiv


 hledat  

Nalezeno 40 záznamů z celkového počtu 40, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4 

I při rakovině tlustého střeva je třeba hodně pít
Kolorektální karcinom je civilizační onemocnění. A jako takové se do určité míry dá ovlivnit správnou životosprávou, pravidelnou fyzickou aktivitou a v neposlední řadě dostatečným příjmem tekutin.
čti více

 

Klinická výživa nabízí pestré možnosti využití
Onemocnění trávicího traktu mnohdy znamenají to, že tuhá, běžně přijímaná potrava organismu nestačí k pokrytí potřeby energie a živin. Někdy nemocný obtížně zpracovává běžnou stravu ústy.
čti více

 

Včasný záchyt rakoviny tlustého střeva aneb Nebojte se požádat o preventivní kolonoskopii
Nejlepším způsobem obrany proti rakovině tlustého střeva je screening – preventivní vyšetření. To dokáže odhalit i velmi malý počínající nádor, jehož léčba je podstatně jednodušší a úspěšnější než u velkých nádorů.
čti více

 

Při kolonoskopickém vyšetření už není nutné pít litry vyprazdňujícího nápoje
Zlatým vyšetřovacím standardem je u nespecifických střevních zánětů kromě laboratorního vyšetření i kolonoskopie nebo sigmoideoskopie. Tyto metody však vyžadují před výkonem celkové vyprázdnění střev, které může být pro pacienty poměrně stresující.
čti více

 

Kolorektální karcinom v České republice
Rakovina tlustého střeva a konečníku (kolorektální karcinom) patří mezi nejčastější zhoubná nádorová onemocnění, a bohužel také mezi onemocnění s nejvyšší úmrtnosti.
čti více

 

Nepodceňujte léčbu střevních zánětů. Je zároveň prevencí rakoviny
Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida patří mezi nespecifické střevní záněty. Jde o chronická onemocnění, která je třeba léčit dlouhodobě.
čti více

 

Zobrazovací metody odhalí rakovinu tlustého střeva
Při podezření na kolorektální karcinom vás lékař odesílá na vyšetření ke specialistovi, zpravidla na gastroenterologii. Ačkoliv klíčovou diagnostickou metodou je dnes tzv. koloskopie, radiologické zobrazovací metody neztratily svůj doplňkový význam.
čti více

 

Lepší dříve nežli později
Kolorektální karcinom je v drtivé většině případů vyléčitelný. Ovšem za předpokladu, že jej odhalíte včas. Od ledna 2009 je proto v České republice k dispozici bezplatný screening pro všechny nad 50 let. Kolorektální karcinom je zrádný. Dlouho probíhá bez výrazných příznaků.
čti více

 

Jmelí může pomoci při léčbě rakoviny
Většina lidí má jmelí spojeno především s atmosférou Vánoc. Tato parazitující rostlina nemusí ale sloužit jen k dekoraci. Dá se totiž využít například v léčbě rakoviny.
čti více

 

Rakovina tlustého střeva jako "rodinné prokletí"?
V některých rodinách se rakovina tlustého střeva vyskytuje u více členů domácnosti. Může se jednat například o sourozence, ale i o příslušníky několika generací.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci