Novinky pro laiky

Archiv


 hledat  

Nalezeno 40 záznamů z celkového počtu 40, zobrazeny 11. - 20.

 1  [ 2 ]  3  4 

Naučené stravovací zlozvyky mohou vést až k výskytu rakoviny
Jídelní návyky jsou důležitým faktorem přispívajícím k výskytu, nebo naopak prevenci kolorektálního karcinomu. Řadu zvyků a návyků přitom převezmeme od svých rodičů.

čti více

 

Praktické rady pro prevenci rakoviny tlustého střeva
Praktické rady pro prevenci rakoviny tlustého střeva Kolorektální karcinom je v Čechách velmi časté rakovinné onemocnění. V mnohých případech se dá onemocnění zabránit, protože je úzce spojeno s nesprávným životním stylem.
čti více

 

Cvičením proti rakovině střev
Cvičení je všeobecně považováno za zbraň proti všem potížím lidského těla. Nyní se ukazuje, že pro pacienty s rakovinou to platí dvojnásob! Onkologové po celém světě doporučují svým pacientům přiměřenou sportovní zátěž.
čti více

 

I při rakovině tlustého střeva je třeba hodně pít
Kolorektální karcinom je civilizační onemocnění. A jako takové se do určité míry dá ovlivnit správnou životosprávou, pravidelnou fyzickou aktivitou a v neposlední řadě dostatečným příjmem tekutin.
čti více

 

Víte, co je Hemokult? Měli byste
Přestože zdravý životní styl zvyšuje naše šance na pevné zdraví a vysoký věk, nikdo nám nezaručí, že hromady ovoce a zeleniny nebo pravidelný pohyb nás skutečně ochrání ode všech nemocí a neduhů. Smutná pravda je taková, že čím jsme starší, tím pravděpodobněji budeme nemocní; a velkou roli tu hrají i naše geny.
čti více

 

Bez cigaret lépe ochráníte svá střeva
Lidé, kteří chtějí snížit riziko rakoviny tlustého střeva, by měli změnit svůj životní styl – a to zejména ve třech sférách: cvičení, dieta a konzumace cigaret a alkoholu. Jednoznačně to potvrzuje jednoznačně nejnovější studie, která analyzovala výsledky dosavadních výzkumů v této oblasti.
čti více

 

Dokáže vláknina ochránit i před nádory tlustého střeva?
Také se nechcete podílet na prvenství České republiky ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku? Zařaďte do svého jídelníčku dostatek vlákniny. Ta je totiž považována za jedničku v prevenci proti nádorům trávicího traktu.
čti více

 

Střevotour 2010: Nebojme se vyšetření tlustého střeva!
Kampaň, kterou připravuje občanské sdružení Onkomaják, je zaměřená na zvýšení povědomí o prevenci a včasné odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku.
čti více

 

Česká republika drží smutné evropské prvenství
Ten, kdo onemocněl karcinomem tlustého střeva či konečníku, v tom zdaleka není sám. Kolorektální karcinom je druhým nejčastějším zhoubným nádorem v České republice.
čti více

 

Předejděte kolorektálnímu karcinomu
Obyvatelé České republiky jsou na světové špičce hned v několika oblastech. V počtu SIM karet mobilních telefonů na obyvatele, v pití piva na hlavu a rok, ale bohužel také ve výskytu kolorektálního karcinomu.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha