Novinky pro laiky

Archiv


 hledat  

Nalezeno 40 záznamů z celkového počtu 40, zobrazeny 21. - 30.

 1  2  [ 3 ]  4 

Nové postupy pro screening karcinomu tlustého střeva
Bez ohledu na to, kolik peněz se již utratilo za podporu bezplatného screeningového programu, smutné prvenství ve výskytu kolorektálního karcinomu (rakoviny tlustého střeva) si stále držíme.
čti více

 

Co byste měli vědět o diagnóze kolorektálního karcinomu?
Kolorektální karcinom patří mezi nejčastější příčinu nádorových úmrtí v Evropě. V České republice připadá na 100 000 obyvatel přibližně 76 případů.
čti více

 

Počasí ovlivňuje chuť i zažívání
Složení našeho jídelníčku závisí na mnoha okolnostech. Kromě momentální nálady naší i našeho trávicího ústrojí a možností ledničky ho ovlivňuje překvapivě i počasí. Změny počasí však působí také na náš celkový zdravotní stav a tím i na trávicí ústrojí. A že to není žádná novinka, potvrzuje i fakt, že si toho už před mnoha staletími všiml sám Hippokrates.
čti více

 

Muži jsou při rakovině znevýhodněni: mohou za to hormony?
Ukazuje se, že mladé ženy s karcinomem tlustého střeva přežívají déle než stejně staří muži. Toto "zvýhodnění" však s věkem mizí.
čti více

 

Vyléčili jste se z rakoviny? Přestaňte kouřit!
Podle zahraničních průzkumů více než polovina pacientů-kuřáků, kteří se vyléčili z rakoviny, si přeje s kouřením přestat. Bohužel, často nemají dostatečnou výdrž a někdy ani podporu ze strany profesionálních zdravotníků.
čti více

 

Diagnóza rakovina: Nevzdávejte se, nejste v tom sami!
Ačkoliv diagnóza nádorového onemocnění v každém z nás vyvolá zděšení, měli bychom vědět, že rakovina není definitivní katastrofou.
čti více

 

Jídlo ve stresu škodí zdraví
Už naše babičky říkávaly, že na jídlo si máme udělat čas, že máme jíst v klidu a v pokud možno příjemném prostředí. Může se nám to zdát jako nepodstatná maličkost.
čti více

 

Pravidelná stolice je známkou dobrého zdraví
Stejně jako je pro hodináře pravidelný tikot hodin důkazem dobře odvedené práce, je pravidelná a "správná" stolice jednou ze známek dobrého zdraví. Ale co je vlastně správná stolice? A jak si ji "zajistit"?
čti více

 

Hormon z tukové tkáně "podporuje" rakovinu
Obezita má vliv na nemoci srdce a cév, cukrovku a nemoci kloubů. A nejen to. Může například přispět i k nádorovému bujení střev. Lidé s kilogramy navíc totiž mají třikrát větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine rakovina tlustého střeva a konečníku.
čti více

 

Současná medicína může lidem s rakovinou hodně pomoci
Na léčbu nádorů tlustého střeva a konečníku musíme hledět především jako na kombinaci a pečlivý výběr různých terapeutických metod, které určí odborný lékař.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci