Pečuji o blízkého

Archiv


 hledat  

Nalezeno 9 záznamů z celkového počtu 9, zobrazeny 1. - 9.


Výživa pro boj s nemocí
Silné tělo je základem zdraví. V nemoci tělo strádá a slábne. Vážné onemocnění se málokdy týká pouze jednoho člověka, většinou ovlivní chod celé rodiny.
čti více

 

Pečujete o dlouhodobě nemocného? Zařaďte do jeho jídelníčku speciální výživu
Jakékoliv onemocnění klade zvýšené nároky na organismus. Tělo potřebuje sílu a energii pro boj s nemocí. To platí pro krátkodobé nemoci stejně jako pro onemocnění chronická.
čti více

 

Dlouhodobě nemocní potřebují ve svém jídelníčku více bílkovin (proteinů)
Naše tělo potřebuje bílkoviny především k výstavbě svalové tkáně. Dostatečný příjem bílkovin je nezbytný zvlášť v období nemoci nebo rekonvalescence.
čti více

 

Podělte se s blízkými o péči o stomii
I pokud je pacient po návratu z nemocnice zcela soběstačný, měl by do péče o stomii zasvětit ještě někoho dalšího, kdo by mu v případě potřeby mohl vypomoci.
čti více

 

Diagnóza – rakovina konečníku. Co čeká rodinu?
Život nepřináší jen hezké chvíle a pohodu. Byl někomu z vašich blízkých diagnostikován nádor konečníku? Chcete vědět, co vás při péči o člověka s touto nemocí čeká? V dnešním článku se dozvíte více o tom, co čeká pečovatele o lidi s podobnou diagnózou.
čti více

 

Víte, jak pečovat o nemocného s rakovinou střev?
Kvůli kolorektálnímu karcinomu držíme ve světě smutné prvenství. Jak se ale chovat k pacientovi, který již kolorektální karcinom má, připravuje se na léčbu, nebo naopak už po terapii je?
čti více

 

Psychosomatika II: Když bolí duše, bolí i tělo
Náš zdravotní stav vzniká jako výsledek působení mnoha vlivů. Nemůžeme se proto omezit na konstatování, že zdraví je jen stav těla.
čti více

 

Psychosomatika: nemocné tělo... často je nemocná i duše
Již staří Číňané říkali, že největší chybou je při léčení oddělovat tělo a mysl. Obojí je součástí jednoho celku a obojí se navzájem ovlivňuje. Nikoho proto nepřekvapí, že existuje celá řada onemocnění, která jsou ovlivňována (a z části i způsobena) i tím, "co se děje v naší hlavě".
čti více

 

Muži často u své partnerky nezvládají těžkou nemoc
Když žena onemocní rakovinou, často musí zároveň s těžkou nemocí řešit i partnerské problémy. Podle statistik se manželství nemocných žen rozpadají v 21 procentech, zatímco zdravé ženy své nemocné manžele opouštějí podstatně méně.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka