jste zde: Napsali o nás

Napsali o nás

Archiv


 hledat  

Nalezeno 8 záznamů z celkového počtu 8, zobrazeny 1. - 8.


Střevo tour 2010 doporučuje preventivní kolonoskopické vyšetření
Roadshow Střevo tour 2010, startující v únoru v České republice, má za úkol upozornit na alarmující výskyt nádorového onemocnění tlustého střeva a konečníku v ČR a propagovat preventivní kolonoskopické vyšetření.
čti více

 

Když střeva nefungují…
Určitě to znáte. Jdete na toaletu, ale vyprazdňování je velmi nepříjemné, třeba i bolestivé. A je to zase tady. Zácpa. Nepropadejte zoufalství. I s tímto problémem se dá účinně bojovat.
čti více

 

Rakovina tlustého střeva mýtů zbavená
Vzhledem k tomu, jak častým onemocněním je rakovina tlustého střeva právě v naší republice, by se zdálo, že o ní musíme vědět již téměř vše. Bohužel, o většinu chorob se začneme zajímat až tehdy, pokud nás začnou reálně ohrožovat.
čti více

 

Stravou proti rakovině tlustého střeva
Chcete-li se chránit před nádory tlustého střeva a konečníku, není jedno, co jíte a pijete. Aby střevo optimálně pracovalo a aby pokud možno nedocházelo k jeho poškozování, je třeba konzumovat takové potraviny, které střevo nezanášejí.
čti více

 

Jen hemoroidy, nebo rovnou rakovina?
Hemoroidy a obecně výskyt krve ve stolici jsou horkým tématem v internetových diskusích, bohužel v ordinacích lékařů jsou pro svou "intimní" povahu spíše zamlčovány.
čti více

 

Psychosomatika: nemocné tělo... často je nemocná i duše
Již staří Číňané říkali, že největší chybou je při léčení oddělovat tělo a mysl. Obojí je součástí jednoho celku a obojí se navzájem ovlivňuje.
čti více

 

Jak je důležité mít zdravé střevo
Střevo je největším orgánem v těle. Kdybychom jej rozložili do plochy, získáme rozlohu jednoho fotbalového hřiště. Umíme si asi představit, co nastane, když tato plocha nebo jen její část nějak onemocní.
čti více

 

Kreslíř Petr Urban si na vlastní kůži vyzkoušel, jak putuje kamera střevem
Humorista Petr Urban přichází do věku, kdy se u mužů zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva. Navíc má rád pivo a jeho váha rozhodně není ideální. A tak se nechal preventivně vyšetřit. Také proto, aby ukázal ostatním, že je to jednoduchý zákrok.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci