Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 135 záznamů z celkového počtu 135, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Běla
7.8.2020
Všem s komplikacemi radím jít na kolonoskopii a nečíst bludy na internetu. Mně zjistili a odstranili polypy, i když zastávám zdravý životní styl. Prostě geny se nezapřou. Vše je v hlavě: pak pro vás nebude problém rozhodnout se jít k lékaři a vypít 4 litry Fortransu. Jen po kolonoskopii jsem se trochu motala, ale s doprovodem se to dá zvládnout.

 
Dana
22.7.2020
Kolonoskopii jsem prodělala poprvé v životě před pár dny na klinice ResTrial u pana doktora Daniela Hovorky. Šla jsem tam se strachem jak hrom. Ukázalo se, že zbytečně. Pan doktor i sestra skvělí, lékař milý, empatický, pacienta uklidní (nejen dobře zvolenou tlumící injekcí ale i slovy), šetrný a zručný. Strach měl velké oči, jak se říká. Ani pití Fortrans nebylo zase až tak hrozné. Spíše toho bylo velké množství. Po ukončení vyšetření jsem v pohodě odešla po svých domů - sice s doprovodem pro jistotu, ale bylo mi jinak dobře. Zbytek dne jsem prospala, i následující den jsem spíš poklimbávala. Lidi, nebojte se toho a vyhledejte vždy raději lékaře s dobrotu referencí.

 
Katka
16.12.2019
Já celou dobu co jsem se léčila, a i teď již dva roky po léčbě užívám přípravek Ovosan, který posiluje imunitní systém. Je vyroben ze žloutků oplodněných vajec slepic. Hlavní účinnou složkou jsou fosfolipidy, které vyživují buněčné stěny, a pomáhají tak buňkám k rychlejší obnově.

 
Martin
15.12.2019
Když jste si tím prošla, mohl bych se prosím zeptat, jestli jste si kupoval nějaké vitamíny? Já jsem se na to ptal u doktorky, jestli mi něco může pomoci, nebo tělu, aby mělo sílu s nemocí bojovat, tak mi poradila, abych si prostě koupil vitamíny.

 
Katka
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
Katka
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
Martin
11.12.2019
Máte prosím někdo zkušenosti s chemoterapií? Na co se mám přesně připravit?

 
Kristina
5.12.2019
Ahoj, Dovolte mi, podělit se o svoji zkušenost. Včera jsem podstoupila kolonoskopii. Pro mne byla úplně nejhorší příprava formou Fortrans 2+2, Zapíjela jsem jedním lokem jablečného džusu. Nakonec jsem zvládla v pohodě, vypít se to prostě dá. Když jsem se dostavila na vyšetření odpoledních hodinách, žena přede mnou z vyšetřovny hystericky hekala, že jsem jsem pocit, jako bych byla spíše někde v porodnici. První co mi v té čekárně problesklo hlavou bylo: " Ty vole, tak tam mě nikdo nedostane". Opak pravdou. Dáma nebyla úplně v pořádku, co se týče duševna a tak jsem dobrovolně šla, jako další na řadě. Nechala jsem si dát injekci, (nečekejte zázrak)ani není k čemu, celé vyšetřeni je snesitelné, jde pouze o tlak, který může v několika chvilkách způsobit takové silné tlačení, je to zvláštní pocit, ale mezi bolest, bych to opravdu neřadila. Dá se to opravdu vydržet, žádná muka hrůzy, navíc je to docela fofr. Mně odebírali i biopsii i s malinkatým polypem a to také nemá s bolestí nic společného, navíc vše současně vidíte na monitoru a než by jste se k tomu ,jakože chtěli nějak vyjadřovat, je po všem. A fakt to nebolí. Takže člověk děsí sám sebe úplně nadarmo. Dnes, již první den po vyšetření, mě bříško teda pobolívá, ale to je jen nevytlačený vzduch, nejspíš budu muset dělat dřepy. Spíše a z čeho si člověk jedině má dělat starosti, je výsledek histologie, který se dozvím za pár dní. Podotýkám, že mi je 32 a i v těchto letech jsem na kolono šla, protože může zachránit život. Mějte to na paměti. Opravdu strach z vyšetřeni vůbec není na místě. Zvládnout se to prostě dá a nějaká celková anestezie se tady fakt rozhodně nevyplatí.
Kr.

 
Andrej
6.11.2017
Můj příběh......
Od 16 let problémy se žaludkem tzn. Minimálně 10 gastroskopii celkem dost nepříjemných po letech po sobě ...
Posledni rok problém při stolici ( krev, hlen, pichlavá bolest kolem pupku a v pravém podžebří) -> doperučenka na KOLONOSKOPII = měsíc předem neklid a pročítání hororových diskusí na netu, navíc jsem hodně hubenej :( takze strach jako prase. Týden předem panika ze to asi nedám ....
Den D Vyšetření na Praze 4 zdrav. Středisko REMEDIS
- připlatil jsem si CO2 za 350,- kterým mi nafukovali streva
+ jsem si priplatil za inhalaci rajského plynu po kterém jsem byl v naprostém rauši :D
A navíc mi byla podána analgosedace pred vykonem i v prubehu nevim proc ale kombinace toho vseho byla primo suprová . celé vyšetření bez jakékoliv bolesti, navíc super nálada z toho plynu jsem se nemohl prestat smát dr. ( J.Ténaiová ) prý at se klidne smeju ale ne az tak intenzivně aby se mi tolik smíchem neklepalo břicho.:D . Celkově vyšetření, personál, výkon bez jakékoliv chyby. Všem doporučuji Remedis Praha.
A těch peněz které jsem si tam připlatil za ( CO2, RP) vubec nelituji.
Zde jsem postoupil i transnasalni gastroskopii pres nos a také po mých předchozích zkušenostech byla mnohem lidštější.
Takze nebat se a necist diskuse na netu.Nic to není...

 
Jiří Vágner
26.7.2017
Kolonoskopie naprosto v pohodě, ani to nebolelo. Jen po aplikaci dormica celodenní spaní.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den, jsem muž, je mi 21 let a měl bych dotaz ohledně mé stolice.

odpověď: Dobrý den, myslím si , že nádorem střev netrpíte. Změny stolice mohou být dány zmenou stravy, stresem, rozdílnám množstvím v příjmu tekutiny. To že, netrpíte průjmy, není krev ve stolici, občas je stolice normální délky a šíře, pak je nád ...

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha