Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 133 záznamů z celkového počtu 133, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Katka
16.12.2019
Já celou dobu co jsem se léčila, a i teď již dva roky po léčbě užívám přípravek Ovosan, který posiluje imunitní systém. Je vyroben ze žloutků oplodněných vajec slepic. Hlavní účinnou složkou jsou fosfolipidy, které vyživují buněčné stěny, a pomáhají tak buňkám k rychlejší obnově.

 
Martin
15.12.2019
Když jste si tím prošla, mohl bych se prosím zeptat, jestli jste si kupoval nějaké vitamíny? Já jsem se na to ptal u doktorky, jestli mi něco může pomoci, nebo tělu, aby mělo sílu s nemocí bojovat, tak mi poradila, abych si prostě koupil vitamíny.

 
Katka
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
Katka
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
Martin
11.12.2019
Máte prosím někdo zkušenosti s chemoterapií? Na co se mám přesně připravit?

 
Kristina
5.12.2019
Ahoj, Dovolte mi, podělit se o svoji zkušenost. Včera jsem podstoupila kolonoskopii. Pro mne byla úplně nejhorší příprava formou Fortrans 2+2, Zapíjela jsem jedním lokem jablečného džusu. Nakonec jsem zvládla v pohodě, vypít se to prostě dá. Když jsem se dostavila na vyšetření odpoledních hodinách, žena přede mnou z vyšetřovny hystericky hekala, že jsem jsem pocit, jako bych byla spíše někde v porodnici. První co mi v té čekárně problesklo hlavou bylo: " Ty vole, tak tam mě nikdo nedostane". Opak pravdou. Dáma nebyla úplně v pořádku, co se týče duševna a tak jsem dobrovolně šla, jako další na řadě. Nechala jsem si dát injekci, (nečekejte zázrak)ani není k čemu, celé vyšetřeni je snesitelné, jde pouze o tlak, který může v několika chvilkách způsobit takové silné tlačení, je to zvláštní pocit, ale mezi bolest, bych to opravdu neřadila. Dá se to opravdu vydržet, žádná muka hrůzy, navíc je to docela fofr. Mně odebírali i biopsii i s malinkatým polypem a to také nemá s bolestí nic společného, navíc vše současně vidíte na monitoru a než by jste se k tomu ,jakože chtěli nějak vyjadřovat, je po všem. A fakt to nebolí. Takže člověk děsí sám sebe úplně nadarmo. Dnes, již první den po vyšetření, mě bříško teda pobolívá, ale to je jen nevytlačený vzduch, nejspíš budu muset dělat dřepy. Spíše a z čeho si člověk jedině má dělat starosti, je výsledek histologie, který se dozvím za pár dní. Podotýkám, že mi je 32 a i v těchto letech jsem na kolono šla, protože může zachránit život. Mějte to na paměti. Opravdu strach z vyšetřeni vůbec není na místě. Zvládnout se to prostě dá a nějaká celková anestezie se tady fakt rozhodně nevyplatí.
Kr.

 
Andrej
6.11.2017
Můj příběh......
Od 16 let problémy se žaludkem tzn. Minimálně 10 gastroskopii celkem dost nepříjemných po letech po sobě ...
Posledni rok problém při stolici ( krev, hlen, pichlavá bolest kolem pupku a v pravém podžebří) -> doperučenka na KOLONOSKOPII = měsíc předem neklid a pročítání hororových diskusí na netu, navíc jsem hodně hubenej :( takze strach jako prase. Týden předem panika ze to asi nedám ....
Den D Vyšetření na Praze 4 zdrav. Středisko REMEDIS
- připlatil jsem si CO2 za 350,- kterým mi nafukovali streva
+ jsem si priplatil za inhalaci rajského plynu po kterém jsem byl v naprostém rauši :D
A navíc mi byla podána analgosedace pred vykonem i v prubehu nevim proc ale kombinace toho vseho byla primo suprová . celé vyšetření bez jakékoliv bolesti, navíc super nálada z toho plynu jsem se nemohl prestat smát dr. ( J.Ténaiová ) prý at se klidne smeju ale ne az tak intenzivně aby se mi tolik smíchem neklepalo břicho.:D . Celkově vyšetření, personál, výkon bez jakékoliv chyby. Všem doporučuji Remedis Praha.
A těch peněz které jsem si tam připlatil za ( CO2, RP) vubec nelituji.
Zde jsem postoupil i transnasalni gastroskopii pres nos a také po mých předchozích zkušenostech byla mnohem lidštější.
Takze nebat se a necist diskuse na netu.Nic to není...

 
Jiří Vágner
26.7.2017
Kolonoskopie naprosto v pohodě, ani to nebolelo. Jen po aplikaci dormica celodenní spaní.

 
Omluva- medikum jsem se také nepředstavil
4.7.2017
V roce 1971 jsem asi půl roku trpěl urputnou bolestí konečníku. Pálení, řezání, bál jsem jít na velkou, nemohl jsem sedět. Omezil jsem kořeněná jídla, alkohol, které měly pochopitelně zhoršující negativní vliv. Vyšetření u 5ti lékařů nic neobjevilo. Konečník byl v křeči, že poslední lékař nebyl schopen mě vyšetřit. Byl jsem poslán na chirurgii do Londýnské ulice, v Praze 2. Po prohlídce mi ošetřující lékař MUDr. Kazil sdělil: kdo Vás s tím nechal chodit ! A za 2 hodiny, před 15 mediky předvedl jak se bezbolestně odstraňuje zákrokem nazvaným DIVULZE, tzv. fizůra, tedy nepatrná trhlinka. A pan dr. Kazil odjel léčit konečníky do Švýcarska. U mě se mu to povedlo navždy. Díky pane doktore..

 
Zdeněk
16.5.2017
Před 3 dny jsem absolvoval svoji druhou kolono. Pan doktor i sestřička byli velmi tolerantní a citliví. První kolono se nepovedla, mám ve střevech kličku a v ní to docela hodně bolelo - začal jsem již omdlévat. Pan doktor akci přerušil. Při druhé mě dal silnější injekci proti bolesti a postupoval velice opatrně. U kličky jsme spolu komunikovali, občas i chvíli přestal, abych nabral sílu a nakonec se hadička přes kličku dostala. Potom už se to dalo vydržet až na konec tlustého střeva. Cesta zpět již byla bezbolestná včetně odstraňování polypů. K polypům mám i kolitídu. Sestřička mi utírala mokrým hadříkem čelo. Chci říci, že kdo má ve střevě kličku, má trochu problém, je potřeba spolupráce doktora s pacientem. To se dá domluvit před zákrokem. Pokud lékař nechce nic slyšet a myslí si, že ví všechno nejlépe - běžte raději k jinému lékaři. Příprava je samozřejmě hnus, ale dá se zvládnout. Doporučuji pít minerální neperlivou vodu, pro diabetiky jako jsem já klidně slazenou a omezit inzulin. Nechci nikoho strašit, po domluvě a spolupráci s lékařem se dá vyšetření zvládnout. Je třeba si i uvědomit, že kolonoskopie může zachránit váš život.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den, jsem muž, je mi 21 let a měl bych dotaz ohledně mé stolice.

odpověď: Dobrý den, myslím si , že nádorem střev netrpíte. Změny stolice mohou být dány zmenou stravy, stresem, rozdílnám množstvím v příjmu tekutiny. To že, netrpíte průjmy, není krev ve stolici, občas je stolice normální délky a šíře, pak je nád ...

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci