Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 141 záznamů z celkového počtu 141, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

24.4.2023
Během jednoho týdne jsem absolvoval gastroskopii i kolonoskopii.
Větší obavy jsem měl z gastroskopie, ale dalo se to vydržte. 10 minut a bylo po všem. Je to nepříjemné, párkrát vás natáhne, ale protože máte prázdný žaludek, nic stejně nejde ven :). Důležité je dýchat, zklidnit se, nepanikařit a dýchat. To mi hodně pomohlo.

Kolonoskopii jsem dal bez injekce. Sestra mi řekla, že kdyby to bolelo, že mi hned píchne injekci a bude působit hned. Šlo to vydržet, cítíte jen tlak v břiše - přirovnal bych to ke stavu, kdy máte průjem a v břiše se vám to začíná honit :). Pro mě to bylo mnohem snesitelnější než příprava - vypít Moviprep je zážitek. Každý doušek jsem zapíjel čistou vodou.
Pokud by vás mělo natahovat a měli byste to vyzvracet, prý pomáhá si před potom vzít Kinedryl (zkušenost 2 mých známých).

Opravdu z vyšetření nemějte strach.

 
10.12.2021
Dobrý den,
moje zkušenosti z kolonoskopie, kterou jsem absolvoval před 3 dny, jsem shrnul v tomto článku:

https://kysilko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=780168

Držím všem palce, ničeho se nebojte!
JK

 
13.11.2021
Dne 12.11.2021 jsem byla na koloskopii. Když někdo tvrdí, že to nebolí, je to blbost. Záleží na individuální osobní dispozice. Mně ji nemohli dodělat, protože jsem měla velké bolesti, i přes oblbování. Přitom mám 2 potraty za sebou, 2 porody a přežila 2krát ledvinovou kolíku a tu už je něco. Ale toto mi připadá nedůstojné a ponižující, když žijeme ve 21.staletí, v době digitalizace a používá se stále tady ta metoda vyšetřování, přitom jsou kamery, které člověk spolkne a jede to. Akorát to to vyšetření si člověk musí zaplatit sám, což jsou pro obyčejného člověka velké peníze, kolem 20 000 Kč. A ještě to nedělají všude. A přitom se chvástají digitalizací. To je můj postřeh. Každý má práh citlivosti jinde, tak ať netvrdí, že to nebolí. Opravdu záleží na jedinci. Marcela

 
3.9.2021
Dobrý den.Manželovi diagnostikovali zhoubný nádor tlustého střeva na dvou místech. Problém je v tom že má
ještě další zdravotní problémy.Ma kardiostimulátor, cukrovku je na inzulinu 4xdenně , ucpávání cév a má za sebou 4 mozkové příhody.Chrmoterapie prý pro něj není vhodná ozařování střev se prý nedělá a anesteziolog a internista nedoporučuje operaci vzhledem k délce anestezie která je při tak náročné operaci nutná je příliš slabý a prý není fisicky schopný tento zákrok podstoupit.
Nicméně jsme byli na CT a zatím nemá metastázy.Co mne ale udivuje , že už s ním nikdo nebude nic dělat dokud nenastane nějaké zhoršení stavu.Ani mi nikdo neřekl co máme dál očekávat. Praktik nám řekl že měl na operaci trvat a podstoupit ji že takhle si podepsal ortel smrti vic nám neřekl a my jsme úplně zmatený ????.Na
onemocnění přišli čirou náhodou když se mu udělalo špatně a v nemocnici zjistili že mu něco požírá červené krvinky . Dali mu transfuze a následně po vyšetření kolonoskopie ujistili že má 2 zhoubné nádory.Je tady někdo kdo má nějakou zkušenost s takovým postupem.Dekuji

 
29.5.2021
Na colonoskopii se chystám příští týden, asi po 18. . Už beze obav. Chodím do malé nemocnice v Mostištích ke svému p. dr. Tohle vyšetření jsem poprvé absolvovala ve větší nemocnici v roce 1987 - tehdy se čistilo střevo 10 litry slané vody, děs. Potom se množství vody zmenšovalo a ty 2 litry jsou v pohodě. Mimochodem na radu jedné sestřičky to zapíjím nealkopivem. Slanosladkou chuť to přebije. Každé 2 roky to v klidu vydržím, nebojte se toho, já se nechávám uspat na tu chvilku a potom se 2 hodiny dospím, pak jdu v klidu domů. J

 
27.11.2020
Dobrý den, dnes jsem podstoupila vyšetření v nemocnici Liberec. Do nemocnice jsem šla sice v klidu, ale jakmile jsem se ocitla na sále, začala jsem se bát. Lékař i sestřičky byly celou dobu příjemné. Dostala jsem injekci Dolsinu, nástup byl okamžitý. Byla jsem spavá, točila se mi hlava, vše jsem sice vnímala, ale v klidu. Vyšetření nebylo úplně příjemné, ale gastroskopie, kterou jsem absolvovala asi před 25 lety byla horší. Vysloveně mě nic nebolelo, jen to místy bylo nepříjemné. Po výkonu mě odvezli na dospávací pokoj. Co hodnotím jako velmi nepříjemné byla samotná příprava před výkonem. Bezezbytková dieta 7 dní předem se v klidu dá zvládnout, podstatně horší je čistící nápoj, v mém případě to byl Moviprep. Chutná hrozně, jako citrónový Vitacit se solí. Jelikož jsem byla objednána na 10.00 hod. dopoledne, dávku jsem si rozdělila. 1 litr nevábné tekutiny+1 litr ředěného jablečného moštu od 16.00 hod., spát jsem šla ve 21.00 hod., trochu to ve mě ještě bublalo. Druhou dávku této dobroty jsem si dala od 3.00 hod ráno, po pár hodinách běhání na záchod jsem i na chvíli ještě usnula. Doporučuji použít vlhčený papír, po sprše namazat Bepantenem, uleví od štípání a bolesti namáhaný konečník. Pobyt na WC nebyl nijak dramatický, jak někdo psal, křeče v břiše jsem neměla. Asi těžko bych vypila během 2 hodin 2 litry toho hnusu a 2 litry jiných vhodných tekutin. Proto byla pro mě lepší volba si to rozdělit, břicho jsem měla i tak po té první dávce jak balón, natož vypít dvě dávky za sebou, poslední sklenici jsem vypila se sebezapřením. Je mi ale jasné, že né každý jako já celkem bez obtíží vstane ve 3 hod. ráno a začne do sebe lít takové množství tekutin. Během této procedůry jsem cucala ovocné bombóny, abych měla lepší chuť v puse. Jak s oblibou tvrdím, takový pěkně zkažený zub a jeho ošetření může být daleko horší.

 
7.8.2020
Všem s komplikacemi radím jít na kolonoskopii a nečíst bludy na internetu. Mně zjistili a odstranili polypy, i když zastávám zdravý životní styl. Prostě geny se nezapřou. Vše je v hlavě: pak pro vás nebude problém rozhodnout se jít k lékaři a vypít 4 litry Fortransu. Jen po kolonoskopii jsem se trochu motala, ale s doprovodem se to dá zvládnout.

 
22.7.2020
Kolonoskopii jsem prodělala poprvé v životě před pár dny na klinice ResTrial u pana doktora Daniela Hovorky. Šla jsem tam se strachem jak hrom. Ukázalo se, že zbytečně. Pan doktor i sestra skvělí, lékař milý, empatický, pacienta uklidní (nejen dobře zvolenou tlumící injekcí ale i slovy), šetrný a zručný. Strach měl velké oči, jak se říká. Ani pití Fortrans nebylo zase až tak hrozné. Spíše toho bylo velké množství. Po ukončení vyšetření jsem v pohodě odešla po svých domů - sice s doprovodem pro jistotu, ale bylo mi jinak dobře. Zbytek dne jsem prospala, i následující den jsem spíš poklimbávala. Lidi, nebojte se toho a vyhledejte vždy raději lékaře s dobrotu referencí.

 
16.12.2019
Já celou dobu co jsem se léčila, a i teď již dva roky po léčbě užívám přípravek Ovosan, který posiluje imunitní systém. Je vyroben ze žloutků oplodněných vajec slepic. Hlavní účinnou složkou jsou fosfolipidy, které vyživují buněčné stěny, a pomáhají tak buňkám k rychlejší obnově.

 
15.12.2019
Když jste si tím prošla, mohl bych se prosím zeptat, jestli jste si kupoval nějaké vitamíny? Já jsem se na to ptal u doktorky, jestli mi něco může pomoci, nebo tělu, aby mělo sílu s nemocí bojovat, tak mi poradila, abych si prostě koupil vitamíny.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci