Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 137 záznamů z celkového počtu 137, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

29.5.2021
Na colonoskopii se chystám příští týden, asi po 18. . Už beze obav. Chodím do malé nemocnice v Mostištích ke svému p. dr. Tohle vyšetření jsem poprvé absolvovala ve větší nemocnici v roce 1987 - tehdy se čistilo střevo 10 litry slané vody, děs. Potom se množství vody zmenšovalo a ty 2 litry jsou v pohodě. Mimochodem na radu jedné sestřičky to zapíjím nealkopivem. Slanosladkou chuť to přebije. Každé 2 roky to v klidu vydržím, nebojte se toho, já se nechávám uspat na tu chvilku a potom se 2 hodiny dospím, pak jdu v klidu domů. J

 
27.11.2020
Dobrý den, dnes jsem podstoupila vyšetření v nemocnici Liberec. Do nemocnice jsem šla sice v klidu, ale jakmile jsem se ocitla na sále, začala jsem se bát. Lékař i sestřičky byly celou dobu příjemné. Dostala jsem injekci Dolsinu, nástup byl okamžitý. Byla jsem spavá, točila se mi hlava, vše jsem sice vnímala, ale v klidu. Vyšetření nebylo úplně příjemné, ale gastroskopie, kterou jsem absolvovala asi před 25 lety byla horší. Vysloveně mě nic nebolelo, jen to místy bylo nepříjemné. Po výkonu mě odvezli na dospávací pokoj. Co hodnotím jako velmi nepříjemné byla samotná příprava před výkonem. Bezezbytková dieta 7 dní předem se v klidu dá zvládnout, podstatně horší je čistící nápoj, v mém případě to byl Moviprep. Chutná hrozně, jako citrónový Vitacit se solí. Jelikož jsem byla objednána na 10.00 hod. dopoledne, dávku jsem si rozdělila. 1 litr nevábné tekutiny+1 litr ředěného jablečného moštu od 16.00 hod., spát jsem šla ve 21.00 hod., trochu to ve mě ještě bublalo. Druhou dávku této dobroty jsem si dala od 3.00 hod ráno, po pár hodinách běhání na záchod jsem i na chvíli ještě usnula. Doporučuji použít vlhčený papír, po sprše namazat Bepantenem, uleví od štípání a bolesti namáhaný konečník. Pobyt na WC nebyl nijak dramatický, jak někdo psal, křeče v břiše jsem neměla. Asi těžko bych vypila během 2 hodin 2 litry toho hnusu a 2 litry jiných vhodných tekutin. Proto byla pro mě lepší volba si to rozdělit, břicho jsem měla i tak po té první dávce jak balón, natož vypít dvě dávky za sebou, poslední sklenici jsem vypila se sebezapřením. Je mi ale jasné, že né každý jako já celkem bez obtíží vstane ve 3 hod. ráno a začne do sebe lít takové množství tekutin. Během této procedůry jsem cucala ovocné bombóny, abych měla lepší chuť v puse. Jak s oblibou tvrdím, takový pěkně zkažený zub a jeho ošetření může být daleko horší.

 
7.8.2020
Všem s komplikacemi radím jít na kolonoskopii a nečíst bludy na internetu. Mně zjistili a odstranili polypy, i když zastávám zdravý životní styl. Prostě geny se nezapřou. Vše je v hlavě: pak pro vás nebude problém rozhodnout se jít k lékaři a vypít 4 litry Fortransu. Jen po kolonoskopii jsem se trochu motala, ale s doprovodem se to dá zvládnout.

 
22.7.2020
Kolonoskopii jsem prodělala poprvé v životě před pár dny na klinice ResTrial u pana doktora Daniela Hovorky. Šla jsem tam se strachem jak hrom. Ukázalo se, že zbytečně. Pan doktor i sestra skvělí, lékař milý, empatický, pacienta uklidní (nejen dobře zvolenou tlumící injekcí ale i slovy), šetrný a zručný. Strach měl velké oči, jak se říká. Ani pití Fortrans nebylo zase až tak hrozné. Spíše toho bylo velké množství. Po ukončení vyšetření jsem v pohodě odešla po svých domů - sice s doprovodem pro jistotu, ale bylo mi jinak dobře. Zbytek dne jsem prospala, i následující den jsem spíš poklimbávala. Lidi, nebojte se toho a vyhledejte vždy raději lékaře s dobrotu referencí.

 
16.12.2019
Já celou dobu co jsem se léčila, a i teď již dva roky po léčbě užívám přípravek Ovosan, který posiluje imunitní systém. Je vyroben ze žloutků oplodněných vajec slepic. Hlavní účinnou složkou jsou fosfolipidy, které vyživují buněčné stěny, a pomáhají tak buňkám k rychlejší obnově.

 
15.12.2019
Když jste si tím prošla, mohl bych se prosím zeptat, jestli jste si kupoval nějaké vitamíny? Já jsem se na to ptal u doktorky, jestli mi něco může pomoci, nebo tělu, aby mělo sílu s nemocí bojovat, tak mi poradila, abych si prostě koupil vitamíny.

 
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
12.12.2019
Určitě se připravte na to, že den po budete ještě hodně trpět, je to tedy i podle toho, jakou máte. Ale já jsem si teda hodně užila.

 
11.12.2019
Máte prosím někdo zkušenosti s chemoterapií? Na co se mám přesně připravit?

 
5.12.2019
Ahoj, Dovolte mi, podělit se o svoji zkušenost. Včera jsem podstoupila kolonoskopii. Pro mne byla úplně nejhorší příprava formou Fortrans 2+2, Zapíjela jsem jedním lokem jablečného džusu. Nakonec jsem zvládla v pohodě, vypít se to prostě dá. Když jsem se dostavila na vyšetření odpoledních hodinách, žena přede mnou z vyšetřovny hystericky hekala, že jsem jsem pocit, jako bych byla spíše někde v porodnici. První co mi v té čekárně problesklo hlavou bylo: " Ty vole, tak tam mě nikdo nedostane". Opak pravdou. Dáma nebyla úplně v pořádku, co se týče duševna a tak jsem dobrovolně šla, jako další na řadě. Nechala jsem si dát injekci, (nečekejte zázrak)ani není k čemu, celé vyšetřeni je snesitelné, jde pouze o tlak, který může v několika chvilkách způsobit takové silné tlačení, je to zvláštní pocit, ale mezi bolest, bych to opravdu neřadila. Dá se to opravdu vydržet, žádná muka hrůzy, navíc je to docela fofr. Mně odebírali i biopsii i s malinkatým polypem a to také nemá s bolestí nic společného, navíc vše současně vidíte na monitoru a než by jste se k tomu ,jakože chtěli nějak vyjadřovat, je po všem. A fakt to nebolí. Takže člověk děsí sám sebe úplně nadarmo. Dnes, již první den po vyšetření, mě bříško teda pobolívá, ale to je jen nevytlačený vzduch, nejspíš budu muset dělat dřepy. Spíše a z čeho si člověk jedině má dělat starosti, je výsledek histologie, který se dozvím za pár dní. Podotýkám, že mi je 32 a i v těchto letech jsem na kolono šla, protože může zachránit život. Mějte to na paměti. Opravdu strach z vyšetřeni vůbec není na místě. Zvládnout se to prostě dá a nějaká celková anestezie se tady fakt rozhodně nevyplatí.
Kr.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci