Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 141 záznamů z celkového počtu 141, zobrazeny 71. - 80.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

10.3.2015
Dnes jsem absolvoval svojí první kolonoskopii. Bylo to v Praze na poliklinice Budějovická u pana doktora. Vše proběhlo bez větších obtíží. Jako projímadlo jsem dostal Fortrans. Pijí se 4 litry. Samozřejmě, že čím víc jsem toho vypil, tím větší jsem měl odpor k dalšímu pití. Trochu mi pomáhal jablečný džus, kterým jsem projímadlo vždy trochu zapil. Ale žádná hrůza to nebyla. Na záchod jsem chodil bez problému. Žádné běhání nevím kolikrát za ten večer. byl to ale vždy slušný vodopád :). Samotný zákrok byl také bez problémů. Sestřička i doktor byli velice příjemní. Dostal jsem injekci, téměř okamžitě se mi začala trošku motat hlava, ale spát se mi nechtělo. Krátce poté doktor zahájil zákrok. Ten byl nebolestivý, jen občas v zatáčkách to zatlačilo a také trochu zatlačilo když pouštěli vzduch. Trochu nepříjemné bylo, jak jsem cítil, jak ta hadice postupuje. Samotné vytahování pak už bylo v pohodě. Celou dobu jsem se díval na monitor, který byl na zdi připevněný a mohl jsem tak pozorovat jak to v tom mém střevu vypadá. Poté jsem ještě asi dvacet minut ležel na dospávacím lehátku. Takže pokud se někdo chystáte na kolonoskopii, tuhle polikliniku můžu doporučit. :)

 
25.2.2015
gastro se dá vydržet,je to jen nepříjemný tlak a hadice jde rovně do žaludku,ale ve střevě jsou záhyby.asi jak kdo to cítí a kdo jaké má potíže se střevem,sto lidí,sto potíží

 
25.2.2015
kolonoskopie je děs!nic mi nepíchli na oblbnutí kvůli mé jiné chorobě..........za živa ani omylem

 
24.2.2015
Dnes jsem také podstoupila kolonoskopii ve FNKV a díky různým diskusním fórům jsem byla slušně vystrašená. Ani ten Fortrans nebyl tak hrozný (ochutit troškou jabl.džusu). Původně jsem se bála, že takové množství se do mne nevejde, protože málo piji, ale byla to pohoda. Jen odskakování na WC mi trvalo skoro 12 hod a trošku jsem si odřela řiť:-)..Obava, že budu dlouhým vyprazdňováním vyčerpána se nenaplnila, ani břicho přitom krom počátku čištění nebolí. Na Příjmu milá a vtipná sestřička, která mi říkala "beruško" (v mých 40-ti letech). Na sále 2 sestřičky.Pamatuji jen 2 věty se symp. Dr.Hnaníčkem (paradoxní příjmení lékaře na kolono:-)) a jeho dotek na mé noze, který mne uklidnil. Pak už jen Dolsin a MIDAZOLAM, který asi dávají standartně a už mám OKNO! Probudila jsem se až v dospávačce cca po necelé hoďce. Ani jsem nevěřila tomu, že k něčemu došlo a další hoďku čekala, zda se dozvím o úspěšném absolvování vyšetření či komplikacích a příp. výsledku. VŠE BYLO OK. Nepamatuji ani odstraňování přebytečného vzduchu z útrob, atd.Trpím odmala na zažívání, ale asi se jedná jen o syndrom drážd. trakčníku, kdy jsem zvyklá na nafouklé břicho, plynatost a průjmy v neznámém prostředí. Částečně se mi ozývá asi žlučník a mívám občas nervy na pochodu, ALE FAKT MNE NIC PO VÝKONU NEBOLELO. Jen asi po hoďce chvilku křeče v břiše cestou domů, ale spíše charakteru od hladu. Z výkonu jsem šla sama a úplně v pohodě. Pak jsem ještě hoďku doma zdřímla. Před 2 měsící jsem byla na endoskopii, ale to bylo tedy HORŠÍ. Ani ne tak to polykání endoskopu, ale pocit kdy přístroj putoval útrobami. Tekly mi slzy a už jsem se těšila až ten tlak v jícnu a žaludku skončí. Přístroj obsluhoval na témže pracovišti jiný lékař.
CELKEM BY MNE ZAJÍMALO,NAKOLIK ZÁLEŽÍ NA SIKOVNOSTI a citlivém přístupu OBSLUHY, nakolik na stupni vyprázdnění, přesném podání tlumících preparátů a samotném metabolismu vyšetřovaného. Pán, co absolvoval vyšetření po mne (obdobného věku s Crohn.chorobou) nespal ani po vyšetření. Přítel prý kdysi také absolvoval výkon při vědomí úplně v pohodě,ale pak měl doma výpadek paměti na 2 hod. opožděně-"slušnou opici". Že by špatně nasazené tlumící léky?

 
13.2.2015
Před pěti dny jsem ve vojenské nemocnici v Plzni absolvoval kolonoskopii a gastroskopii. Oboje v jeden den.

Nejdříve jsem šel na gastroskopii, kde mi do krku stříkli znecitlivující přípravek a pak mi tam zaváděli sondu. Bylo to velmi nepříjemné, především jak člověk cítil, že má něco v krku, co tam je navíc. Toto vyšetření jde ale dobře snášet, jenom při něm myslete na něco jiného! Nejhorší z celého vyšetření je moment, kdy sonda vnikne někam na pomezí jícnu a žaludku, protože dostanete dávicí reflex. Toto je prý zcela běžné. Hlavní je být v klidu a zkusit dýchat a zachvíli to přejde ;)

Vyšetření jsem přečkal bez úhony a za dvě hodiny jsem šel na kolonoskopii. V mnoha ohledech je příjemnější než gastroskopie. Nejdříve mi sestřička zavedla kanilu, kdyby bylo třeba podat zklidňující injekci. Bohudík jsem žádnou nepotřeboval. Pak přišel pan doktor a provedl vyšetření per-rektum. Pak začal zavádět sondu. Prvotní průnik je docela nepříjemný, ale nic co by se nedalo vydržet. Mnohem horší je, když sonda prochází v místě, kde střeva zatáčejí. V těchto místech jsem pociťoval poměrně silné bolesti. Do toho všeho do vás ještě nafukují plyn, aby se prázdná střeva roztáhla. Občas jsem se dokonce podíval na obrazovku, abych viděl jak to vevnitř vypadá. U mě to bylo naštěstí všechno v pořádku.

Abych to shrnul, tak celé je to hlavně o psychice. Důležité je se před vyšetřením dobře vyspat. Nejhorší na celém vyšetření je asi pití projímadla, kterého v mém případě - moviprep - bylo 2l. Chuť není dobrá, ale aspoň není vyloženě odporná. Všechno se to ale dá vydržet a myslím, že není nutné si nechat píchat injekce proti bolesti (navíc byste pak museli zůstat v nemocnici ještě dvě hodiny po vyšetření).

Doufám, že tímto příspěvkem alespoň někomu pomohu, takže hodně zdaru a hlavně pozitivní výsledky!

 
8.12.2014
Všem přeji krásný den,

před časem mi byla doporučena kolonoskopie a asi jako každý, kdo toto vyšetření ještě neprodělal, jsem se rozhodla najít si na internetu zkušenosti těch, kteří si tím již prošli. Byla jsem zděšena, když jsem zjistila, že v diskusích velké procento lidí barvitě a květnatě (a ano - s chutí) vysvětluje, jak je toto vyšetření nesnesitelné a že je třeba zažádat si o celkovou anestezii nebo vyšetření přímo zrušit. Proto cítím jako povinnost napsat sem svou zkušenost s kolonoskopíí, kterou jsem před pár hodinami absolvovala ve středisku Gastromedic v Pardubicích.

Pro začátek uvedu, že je mi 22 let, léčím se téměř 4 roky s roztroušenou sklerózou a opravdu nemám žádný vysoký práh bolestivosti. A ještě něco - bála jsem se kolonoskopie jako čert kříže (obzvláště poté, co jsem se začetla do některých šťavnatých diskusí).

A nyní můj největší poznatek - jakmile vykonáte přípravu na vyšetření, dá se říct, že je po všem. Nejhorší je zkrátka hladovění (člověka to vysílí) a pitíčko Fortrans, které jazyku a žaludku ani v nejmenším nelahodí. Samotné vyšetření je banalita, vyberete-li si správné zdravotní zařízení, jelikož milý personál znamená 90% úspěch celé procedury. Co se kliniky Gastromedic týče, měla jsem se tam jako v ráji. Miloučké sestřičky a hodná, erudovaná paní doktorka se ke mně chovaly jako bych byla princezna :)

Celé vyšetření trvalo tak 10 minut, čemuž vděčím zkušené paní doktorce, která přesně věděla, co a jak. A zřejmě taky analgosedaci, která mne otupila ihned poté, co mi byla vpíchnuta do žíly (což také nebolí, jelikož jsou zde zkušené i sestřičky ;) )

Abych byla upřímná, sem tam jsem ucítila tlak, ale ne bolest! Paní doktorka si toho hned všimla a vlídnými slovy mě uklidnila, ačkoliv to ani nebylo potřeba.

Pak už jsem jen dospala na pokojíčku, kam mě chodily sestřičky kontrolovat a když jsem se dostala z "lihového oparu", pustily mne s rodiči domů. - jist jsem mohla všechno, pít taky.

Pozor - po kolonoskopii můžete mít chvíli pocit jako při zaražených prdech, ale to brzy odezní a neprojevuje se to jako bolest ;) (zaražené prdy známe přeci všichni, ne? :D)

A teď to nejlepší - jsem konečně klidná, jelikož jsem sama mohla na vlastní oči vidět, že mám střeva bez polypů a bez defektů. I když, co se pozorování střeva na monitoru týče, byla jsem asi jedna z mála. Ostatní prý při vyšetření nerušeně spí ;)

Tím chci říct, abyste se nikdo nebál kolonoskopie a v případě nutnosti ji určitě absolvoval, protože je krásný pocit vědět, že máte zdravá střeva! A taky to opravdu nebolí.

P.S.:Nechápu, z jakého důvodu se na internetu zpovídají lidé, kteří při koloskopii dle svých slov "nesnesitelně trpěli", "hrůzou a bolestí omdlévali" a tak dále. Myslím, že nikdo, kdo se na kolonošku chystá, nehledá odpovědi tohoto typu. To mne přivádí k myšlence, zda to tihle dobráci nepíší na internet proto, aby se zviditelnili či byli politovaní - a hlavně - aby vyděsili chudáky ty, kteří váhají a jsou schopni pro strach z bolesti a z neznámého své vyšetření zrušit. Lidí, kdo jste prodělali kolonoskopii a tedy víte, že to nic není, prosím Vás, pište sem své pozitivní komentáře, mnoha lidem to může pomoci :)

 
5.12.2014
Marie

7.10.2010

není opravdu nic lepšího než tam nejít, "hodně si tím pomůžete". Určitě se to dá vyřešit, abyste netrpěla.

 
20.11.2014
Kamarádovi bylo na jaře 25 let,mladý,zdravý,normální kluk bez jakýchkoliv potíží. Začalo to obyčejnou zácpou a po měsíci,když už měl odoperovaný kus střeva,měl vývod,chemoterapie už nesnášel,doktor řekl že se sním můžeme rozloučit, že nádor se agresivně rozšiřuje.Vydržel ještě asi 3 týdny.Prakticky tedy ,,zdraví,, kluk šel se zácpou k obvoďákovy a za necelé 2 měsíce umírá v uboženém stavu v nemocnici.A proto aspoň jednou ročně nehledě na věk by jsi měl každý za pár kaček koupit v lékárně test na okultní krvácení do stolice,protože člověk nikdy neví...

 
12.6.2014
CETL SEM TU RUZNE POCITY JAK TO PROZIVATE NA COLONOSKOPI V CESKU, JA SEM TO APSOLVOVAL 4X ZIJI V AUSTRALII A TU SE CELA PROCEDURA VYKONA PRI USPANI TAK ZE NEVITE O ZADNE BOLESTI PROSTE KNFORD,PO PROBUZENI VAS USADI DO KRESLA DOSTANETE KAVICKU A KEKSI A VYCKATE NA INFORMACE OD PANA DKTORA ODEVZDA VAM OBALKU PRO VASEHO OSBNIHO LEKARE, KTERI AJI TAK VSECHNO BUDE MIT MIMOTOHO NA COMPUTRI.

CO SE TIKA VYPRZDNOVANI TAK JE TO TAK ISTO DOCELA CNFORD TEKUTINU SI ZMICHATE Z PRASKU POMERANCOVE PRICHUTI TAK ZE NIC ODPORNEHO A PIJETE PRESNE NA CAS JAK JE UVEDENO TO JE VSECHNO, TAK SE TOHO NEBOJTE NENI TO NIC STRASNEHO PREJI HODNE STESTI.

 
27.5.2014
Letos se v Čechách rozjela úžasná novinka, molekulární vodík, který s dalšími doplňky odkyseluje (alkalizuje) naše tělo a regeneruje buňky.
Každá nemocná buňka vč rakovinné, je kyselá, jak říkají i lékaři. Když alkalizujeme tělo, můžeme ho vyléčit.
Molekulární vodík v tabletkách (Recovery) je velice účinný a samotní nemocní i lékařka (která léta lidem aplikuje jedovatou chemoterapii a rozhodla se lidem dát další šanci - říká jim o vodíku) se radují, jak jim pomáhá - pomáhá od bolesti, mizí metastázy, zmenšují se nádory!
Bohužel pojišťovna to nehradí.
Zkuste vodík, funguje na všechny, nemá vedlejší účinky a není to lék jen na jednu chorobu - působí na buňky v těle a opravuje, co se dá.
Je tu schválen jako potravinový doplněk.

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida