Zkušenosti čtenářů

Napište nám svůj příběh a podělte se tak s ostatními čtenáři o své zkušenosti.


Vložit zkušenost/


 hledat  

Nalezeno 137 záznamů z celkového počtu 137, zobrazeny 91. - 100.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

11.7.2013
Zdravím a začnu tím nejdůležitějším. Kolonoskopii jsem sice absolvoval, ale doktor mi oznámil, že se dostal jen k apendixu a dále nešlo kameru pro sploštělost střeva a různá skroucení dostat. Nevím tedy, kolik mi toho vlastně prohlédl, byť to trvalo 50 minut, ale...Doporučil mi, abych se objednal na dovyšetření na CT- kolonografii. Jenže, to mi nedoporučuje moje lékařka. Důvody? Přišel jsem z preventivních důvodů, nemám žádné příznaky nějakých zdravotních problémů a hlavně ( a také to čtu) je tam ta vysoká dávka ozáření a ta kanyla mě také moc neinspiruje. Teď jsem sice objednaný na příští pátek, ale možná to tedy zruším. Nicméně nevím, co tedy do budoucna.
Fortransu se nebojte. Není potřeba ho vypít do čtyř hodin. Je to sice 8 půllitrů a i se šťávou to brzy ztratí půvab, ale nikdo vás nehoní, můžete přitom dělat jiné pohodlné věci a je vlastně pročištění zdravé. Začal jsem pít v 17 hodin po práci a končil jsem ve 23.15. Vlastní výkon v mém případě celkem šel. Jen jednou jsem si zařval a postěžoval. Doktor mi pak vysvětlil, že mi za to střevo nějak zatahal, když to asi skoušel dostat dál. To byla příšerná bolest, až se člověk orosil a neumím si ji dlouhodobě vůbec představit. Máte někdo zkušenost s podobným problémem, co výše uvádím? A jak jste to vyřešili? Díky.

 
13.6.2013
Pokud budete absolvovat kolonoskopii v Panochově nemocnici v Turnově,tak zcela bez obav.Pan doktor je velice ohleduplný a já,ačkoliv pln obav jsem celou procedůru prakticky prospal Snad dost nemié je vypití 4l projímadla,ale i to se dá zvládnout.Moc děkuji také milé setřičce,která ohleduplně se o mě starala.Děkuji ještě jednou za vše a přeji tomuto oddělení jen vše dobré.

 
31.5.2013
byla jsem na kolonoskopii v úterý,měla jsem z toho velký strach,protože jsem už před tím absolvovala gastroskopii.(ta je opravdu dost nepříjemná).
Ale kolegyně,která pracuje v GE ambulanci mě uklidňovala,že se nemám bát a stresovat se,ale ono se to řekne.Ale dostala jsem injekci do žíly a skoro nic si z vyšetření nepamatuji.A navíc u nás dávají jednorázové gatě s otvorem na zadku,takže člověk ani nemá pocit studu.Až ke konci vyšetření jsem cítila trochu bolest,ale to už naštěstí pan doktor končil. Domů mě odvezl syn,spala jsem až do odpoledne s pořádným oknem.Teprve pak jsem si přečetla ve zprávě,že mi odřízli 9 polypů.Druhý den jsem šla do práce,ale nakonec jsem musela odejít domů,protože jsem vypadala podle kolegyň jak v posledním tažení.Měla jsem bolesti,ale to je po takovém zákroku prý normální. Prý jsem měla zůstat doma hned. Jinak fortrans jsem vypila v úplný pohodě,pěkně všechny 4 litry a nedělalo mi to nejmenší potíže,jinak já moc nepiju a i z toho jsem měla strach,jestli to dokážu vypít,ale klidně bych vypila další litr.Je to sladké a mě to i chutnalo. Za 3 roky mě to čeká znova a už vím,že se nemusím ničeho bát.Nic člověk skoro necítí a pokud se nedívá na monitor,na svůj vnitřní svět,tak se to dá.Proto se toho nebojte,vážně to za ten strach nestojí.

 
31.5.2013
Pro krev ve stoloci jsem musel na kolonoskopii. Bál jsem se.Pan doktor Bužga je skutečný odborník a moc mu děkuji! Strach byl zbytěčný. Po injekci jsem nic necítil. Ještě jednou děkuji.

 
23.3.2013
Absolvoval jsem kolonoskopii 22.3. 2012
v Litoměřicích. Příprava tím myslím dieta před kolonoskopií mi nedělala problém a doufal jsem, že i nápoj přípravku fortrans zvládnu jako každý. Je opravdu nechutný. Rozpouštěl jsem si jej v džusech.Začal jsem s pitím asi v 10:00 hod. Snažil jsem se to mít co nejrychleji za sebou a první litr se sebezapřením zvládnul po čtyřech skleničkách vypít asi za půl hodiny. Říkal jsem si fajn mám náskok. Dal jsem si 20 minut pauzu a šel na další litr. První sklenička byla ve mně tak nějak normálně. Při pití druhé se mi zvedl žaludek a jen tak tak jsem stihnul doběhnout na toaletu a šla ven. Zvracel jsem z plna hrdla. Musel jsem si dát znovu pauzu a rozhodl se pít po menších doušcích. V jednu chvíli jsem měl chuť si ulevit ale zastavil mně divný pocit že to není jen tak. Dosedl jsem na mísu a už to jelo. Bylo asi 11:30 a na záchodě jsem byl do 19:00 hod. To byla jízda. Takhle jsem ještě "nestříkal" nikdy. Měl jsem co dělat abych si v malých pauzách dokázal rozpustit další pytlíky přípravku. Udeřilo to vždy nečekaně a bez mého přičinění. Tlačit nebylo nutné. Když už bylo zřejmé, že není "co" vyprázdnit jsem se snažil opláchnout na bidetu a zjistil jsem, že jen pouhý dotek rukou v místech konečníku mi způsobuje slušnou bolest. Musel jsem si ho oštřit borovou mastí. Během večera jsem byl na toaletě ještě asi třikrát , ale to už opravdu byl jen "deštíček".
Vlastní lékařský zákrok probíhal v pohodě. Svlékl jsem se podle pokynů sestřičky zalehl na bok a dostal injekci do žíly. Při pronikání kamery jsem nepociťoval žádnou bolest jen trošičku tlak. Nic dramatického. Možná jsem si i zdřímnul nevím. Bohužel paní doktorka nalezla ve "stopce" polyp velikost třešně, který mi odstranila. Potom už jen odpočinek na lůžku, abych se úplně probral a po necelé hodince odchod domů za asistence manželky. Teď uvidíme co se zjistí v laboratoři a stejně mě čeká kontrolní kolonoskopie za rok. Už se těším. Přeji všem aby jste neměli žádný nález a nebojte, dá se to vydržet.

 
8.3.2013
Na Homolce kolonoskopie průběh snesitelný. Dávají injekci do žíly takže ani nevíte kdy to začně a když nemáte zavřené oči tak to vidíte na monitoru. Jediné co je trochu cítit je nafukování jinak nic ani když odstraňují případné polypy. Příprava na to všechno je různá Fortrans je dobrý na vyčištení a lepší je se nestresovat. Jinak sestry i doktoři Homolka lidový přístup tak se nebojte.

 
2.2.2013
Byla jsem na kolonoskopii 31.1.12a musím říci, že horší jak pít vyprazdnovaci látku mě nic horšího nemůže čekat. Ale bohužel čekalo. Zavedení kamery do konečníku jsem vůbec necítila,ale to co přišlo po tom,jsem myslela,že umřu bolesti.nemohla jsem ani dýchat natož říci jak a kde to bolí. Dostala jsem do kanyli něco na bolest,ale bolest jsem dál cítila.lékař i sestřičky byli hodni,ale uz bych nato nesla bez narkozy.cekam na vysledky z odberu adenomu tak jen dofam ze to dopadne dobre.vsem co cekaji na toto vysetreni pokud to jen pujde doporucim si dat narkozu.a tem co cekaji na verdikt at se nestresuji driv nez budou vysledky.vsem preji hodne zdravi

 
25.12.2012
Dobrý den,
v květnu letošního roku jsem byla na kolonoskopii a poté i na gastroskopii. Přípravu na kolonoskopii jsem měla v pohodě, doktorka mi dala šetrnější nápoj, kde jsem vypila za den asi jen půl litru vody a v ní rozpuštěný prášek, tak se to dalo. Bohužel si nepamatuji jeho název. Kolonoskopie byla pro mě osobně dost bolestivá. Myslela jsem, že mi bolestí praskne břicho. Pan doktor mi řekl, že u mladých lidí (mně je 23) je kolonoskopie bolestivější, protože nemají povolenou břišní stěnu. Ale stejně si myslím, že je to prostě individuální. Někdo to prožívá v pohodě, bez bolesti, jiný zase hodně trpí. Takže kdo tady píše, že je to v pohodě, tak mluví jen sám za sebe... každý to má jinak. Gastroskopie mně přišla docela v pohodě. Připlatila jsem si za střední hadičku cca 300 Kč, do pusy mi stříkli něco na umrtvení a hadička mohla do těla. Je to samozřejmě nepříjemný pocit. Máte pocit na zvracení, ale bolestivé to pro mě nebylo vůbec. Jen jsem se hodně často nadavovala, zvlášť když byly přechody např. z jícnu do žaludku, tenkého střeva... to bylo trochu nepříjemné... ale zase - je to u každého jinak. Taky si myslím, že hodně záleží i na přístupu doktora a sestry. Ty vám to můžou taky usnadnit, hlavně co se psychiky týče. Ale v čem se asi všichni shodneme je to, že nejhorší na tom všem je čekání na výsledek :-(

 
18.12.2012
Lidi koloskopie se nebojte, je to v každém případě o hodně lepší než umírat na rakovinu. Mě našli a odstranili 2 velké polypy s již začínajícími maligními změnami a dle lékaře jsem přišel za minutu dvanáct, za dva roky bych měl nejspíš rakovinu regulérní s metastázami. Za rok si koloskopii s radostí zopakuji a je mě fakt jedno jestli to bude trochu píchat a tlačit, stejně si to moc po analgosedaci nepamatujete.

 
10.11.2012
Je mě 71 roků,mám čerstvě prodělanou kolonoskopii,píši
proto,abych uklidnil čekající pacienti na toto vyšetření.Vůbec se nebojte jak pití Fortransu,tak samotného zákroku. JE TO NAPROSTO BEZ PROBLÉMU

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida