Novinky pro laiky

Archiv


 hledat  

Nalezeno 40 záznamů z celkového počtu 40, zobrazeny 31. - 40.

 1  2  3  [ 4 ]

"Dobré" geny nezachrání vše
Myšlenka, že pro vznik kolorektálního karcinomu může mít velký význam dědičnost, je sice správná, ale ne jediná. Vědecké poznatky a zkušenosti lékařů kladou dnes důraz především na ty rizikové faktory, které dokážeme sami ovlivnit.
čti více

 

Víte, co jíte?
Kolorektální karcinom je v 90 % případů důsledkem nevyvážené a nezdravé stravy. Rakovinotvorných látek konzumujeme víc, než bychom čekali. Nač si tedy dávat pozor? Z pole či chléva se potraviny na náš stůl dostávají spletitou cestou.
čti více

 

Žijete svůj život? Pokud ne, hrozí vám deprese
Nádorové onemocnění je zatěžkávací zkouškou nejen zdraví člověka, ale i jeho psychiky. Mnoho pacientů při protahující se nebo neúčinné léčbě propadá beznaději a depresi.
čti více

 

Máte nemocná střeva? Pozor na některá exotická jídla
V posledních letech se naše kuchyně ocitá v konkurenci mnoha národních kuchyní.
čti více

 

Rakovina tlustého střeva mýtů zbavená
Vzhledem k tomu, jak častým onemocněním je rakovina tlustého střeva právě v naší republice, by se zdálo, že o ní musíme vědět již téměř vše. Bohužel, o většinu chorob zajímáme až tehdy, když nás reálně ohrožují.
čti více

 

"Jen" hemoroidy, nebo rovnou rakovina?
Hemoroidy a obecně výskyt krve ve stolici jsou horkým tématem v internetových diskusích, bohužel v ordinacích lékařů jsou pro svou "intimní" povahu spíše zamlčovány.
čti více

 

Stravou proti rakovině tlustého střeva
Chcete-li se chránit před nádory tlustého střeva a konečníku, není jedno, co jíte a pijete. Aby střevo pracovalo správně, je třeba konzumovat potraviny, které střevo nezanášejí a nevedou k zánětu střevní sliznice.
čti více

 

Když střeva nefungují…
Určitě to znáte. Jdete na toaletu, ale vyprazdňování je velmi nepříjemné, třeba i bolestivé. A je to zase tady. Zácpa. Nepropadejte zoufalství. I s tímto problémem se dá účinně bojovat.
čti více

 

Jak je důležité mít zdravé střevo
Střevo je největším orgánem v těle. Kdybychom jej rozložili do plochy, získáme rozlohu jednoho fotbalového hřiště. Co nastane, když tato plocha nebo jen její část nějak onemocní?
čti více

 

Čeká vás test na okultní krvácení? Držte dietu!
Některé složky potravy můžou ovlivnit výsledek testu na okultní krvácení. Vyřaďte před a během testu  některé pokrmy a léky, výsledky budou pravdivější.

čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida