Novinky pro pacienty

Archiv


 hledat  

Nalezeno 15 záznamů z celkového počtu 15, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2 

Nemocný s rakovinou potřebuje pestrý jídelníček

Kvalitu života pacienta s nádorovým onemocněním lze výrazně ovlivnit výživou. Pokud je pacient v dobrém výživovém stavu a má dostatečný přísun potřebné energie a živin, má větší naději, že jeho náročná léčba bude účinná.


čti více

 

Současná medicína může lidem s rakovinou hodně pomoci
Na léčbu nádorů tlustého střeva a konečníku musíme hledět především jako na kombinaci a pečlivý výběr různých terapeutických metod, které určí odborný lékař. Může vám doporučit operaci, chemoterapii, radioterapii nebo zvolí kombinovaný postup, který je dnes zejména preferován.
čti více

 

Psychoonkologie jako pomoc pro nemocné i jejich blízké
Rakovina… slovo, které ve většině z nás vyvolá děs a jen ty nejčernější představy. Nemoc, která neočekávaně a hluboce zasáhne život postižených i jejich blízkých.

čti více

 

Rakovina a nechutenství – temní spojenci
Nemocný s kolorektálním karcinomem bývá mnohdy více či méně závislý na svém okolí. Péče o takto nemocnou osobu není jednoduchá. Je proto dobré vědět, jak správně řešit některé problémy, se kterými se u podobně závažného onemocnění nezřídka setkáváme. Jedním z nich je snížená chuť k jídlu.
čti více

 

Rakovina konečníku má několik podob – znáte je?
Rakovina konečníku je dlouhodobé onemocnění. Nádor ve střevě se neobjevil zničehonic a před tím, než dorostl do neoperovatelné velikosti s metastázami, prošel několika stadii, ve kterých byl dobře léčitelný. Možnost účinného zásahu se však postupně s časem snižuje.
čti více

 

Žijete svůj život? Pokud ne, hrozí vám deprese
Nádorové onemocnění je zatěžkávací zkouškou nejen zdraví člověka, ale i jeho psychiky. Mnoho pacientů při protahující se nebo neúčinné léčbě propadá beznaději a depresi. Jak ale depresi poznat dříve, než propukne naplno a napáchá někdy i nenapravitelné škody?
čti více

 

Ženské tělo si s rakovinou tlustého střeva poradí snadněji. Mohou za to hormony?
Mladá žena s kolorektálním karcinomem v pokročilém stadiu bude velice pravděpodobně žít o několik měsíců déle než stejně starý muž s naprosto stejným onemocněním. Protože tato výhoda ženského pohlaví se ztrácí s věkem, domnívají se vědci, že za ni zodpovídají ženské pohlavní hormony.
čti více

 

Rakovina střev aneb Víte, co vařit?
Děsíte se nedodržitelné diety po operaci střev? Zbytečně. Nedejte na drastické šarlatánské diety. Váš jídelníček vám musí dát jediné: dostatek živin v přijatelné formě.
čti více

 

I bez konečníku lze důstojně žít
Nádory konečníku jsou v mnohém podobné nádorům tlustého střeva a stejně jako tam může nastat situace, kdy je kvůli odstranění nádoru potřeba přerušit konečník nebo řitní svěrač. Na druhou stranu, žít normální život bez konečníku a s kolostomií možné je.
čti více

 

Léčba nádoru střev aneb Musí vždy dojít k operaci?
Operace jsou nepříjemné, zatěžující a v některých případech mohou být i riskantní, pro lidi s rakovinou tlustého střeva je však chirurgický zákrok většinou tím nejlepším řešením.
čti více

 
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba